У Києві відкрилося Представництво Боснії і Герцеговини

У Києві 10 вересня 2010 року офіційно відкрило свої двері Почесне консульство Боснії і Герцеговини в Україні. Про це заявив присутній на церемонії відкриття помічник Міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини із міжнародних юридичних та консульських питань Зоран Перкович.

«Наші взаємовідносини з Україною знаходяться у стадії активного розвитку, і, я впевнений, що наявність офіційного представництва значно пожвавить наші контакти, як на офіційному, так і на бізнесовому рівні», - зауважив він.

Основними напрямками діяльності новоствореного представництва буде розвиток економічного і культурного співробітництва між двома країнами, а також надання допомоги боснійським громадянам і компаніям в Україні.

Почесним консулом Боснії і Герцеговини призначено Андрія Васильковського. «Я вірю, що показники двосторонньої торгівлі можуть зрости вже у найближчому майбутньому, як тільки українські бізнесмени зможуть краще пізнати та проаналізувати бізнес-можливості Боснії і Герцеговини, і навпаки», - зауважив пан Васильковський на церемонії офіційного відкриття.

Найважливішим досягненням у двосторонньому співробітництві за останній рік слід назвати переговори про скасування візового режиму. Так, 20 липня поточного року в Києві під час українсько-боснійських консультацій із консульсько-правових питань, у рамках яких сторони постатейно затвердили проект угоди між Кабміном та Радою Міністрів Боснії і Герцеговини про умови взаємних поїздок громадян.

Україна визнала незалежність Боснії і Герцеговини 12 жовтня 1992, а 20 грудня 1995 року між двома країнами були встановлені дипломатичні відносини. До цього часу країни не мали на своїй території постійних дипломатичних представництв. Про відносини з Боснією і Герцеговиною з української сторони піклувалося посольство України в Хорватії, а Посол Боснії і Герцеговини в Угорщині здійснював ту ж діяльність в Україні за сумісництвом.

При цьому варто відзначити, що з листопада 2004 року в Сараєві розпочало свою діяльність Відділення в Боснії і Герцеговині Посольства України в Республіці Хорватія та Боснії і Герцеговини (за сумісництвом). Логічним кроком у даному напрямку з боснійської сторони стало відкриття Почесного консульства в Україні. «Ентузіазм і професіоналізм пана Васильковського доводить, що Почесне консульство Боснії і Герцеговини в Україні буде тільки сприяти розвитку двосторонніх відносин між нашими країнами», - підкреслив у своєму виступі на церемонії офіційного відкриття Посол Боснії і Герцеговини в Угорщині та Україні (за сумісництвом) Нікола Джукич