5 листопада 2010

Міністр закордонних справ Боснії та Герцеговини Свен Алкалай зустрівся у Нью-Йорку з Генеральним секретарем ООН, Головою Генеральної Асамблеї ООН, постійними представниками США та Турецької Республіки при ООН

Міністр закордонних справ Боснії та Герцеговини Свен Алкалай, у рамках робочої поїздки, у Нью-Йорку зустрівся з Генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном, Головою Генеральної Асамблеї ООН Йозефом Дайсом, постійним представником США при ООН Сьюзан Райс та постійним представником Турецької Республіки при ООН Ертугрулом Апаканом.

Міністр С.Алкалай ознайомив співрозмовників із актуальною політичною ситуацією у БіГ, що склалася після загальних виборів, які відбулися 3 жовтня 2010 року, та розказав про євроатлантичний курс країни. Розмови були сфокусовані на членстві БіГ у Раді Безпеки ООН, а особливо на її майбутньому головуванні. У ході переговорів міністр С.Алкалай заявив, що головування у Раді Безпеки для Боснії та Герцеговини є дуже почесним та відповідальним. Він підкреслив, що БіГ серйозно готується до цієї важливої посади, яку вона займе вже у січні наступного року.

Генеральний секретар Пан Гі Мун цікавився актуальною політичною та економічною ситуацією у БіГ та у цілому регіоні. Центральною темою обговорення стало майбутнє головування Боснії та Герцеговини у Раді Безпеки і її підготовка до цього. Генеральний секретар Пан Гі Мун заявив, що він сподівається на успішну співпрацю із БіГ під час її головування у Раді Безпеки.

Голова Генеральної Асамблеї ООН Йозеф Дайс впевнений, що співпраця із БіГ під час її головування у Раді Безпеки буде успішною. Міністр закордонних справ БіГ С.Алкалай та Голова Генеральної Асамблеї ООН Й.Дайс розмовляли про конструктивну роль БіГ в Альянсі цивілізацій ООН. У зв’язку з цим було наголошено на значенні Першої регіональної наради Альянсу цивілізацій для Південно-Східної Європи, яка відбулася у Сараєві у грудні минулого року, та на важливості прийняття Сараєвської декларації, що започаткувало проведення подібних регіональних нарад у світі.

Постійний представник США при ООН С.Райс висловила задоволення співпрацею БіГ та США у Раді Безпеки і наголосила на готовності Постійного представництва США надати підтримку Постійному представництву БіГ у передачі знань та досвіду на посту Голови Ради Безпеки. Вони обмінялися думками з основних питань, які будуть обговорюватися у Раді Безпеки протягом листопада. Особлива увага була звернена на ситуацію у Судані та на ті теми, які розглядатимуться Радою Безпеки у наступні місяці, протягом спільного головування США та БіГ.

Постійний представник Турецької Республіки при ООН Е.Апакан також висловив задоволення співпрацею з БіГ у Раді Безпеки. Враховуючи те, що Туреччина головувала у Раді Безпеки протягом вересня цього року, вони обмінялися думками та інформацією щодо цього органу ООН. Посол Е.Апакан підкреслив, що Постійне представництво БіГ при ООН може і надалі розраховувати на підтримку Постійного представництва Турецької Республіки при передачі знань та досвіду.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=17551&pageIndex=1