8 листопада 2010

Сьогодні Рада ЄС прийме рішення про лібералізацію візового режиму з БіГ та Албанією

Сьогодні у Раді ЄС будуть обговорювати рішення про скасування віз для громадян БіГ та Албанії. На думку бельгійського Представництва при ЄС, консенсусом має бути прийняте позитивне рішення.

Заступник голови Ради міністрів БіГ та міністр безпеки Садик Ахметович будуть присутніми на засіданні Ради ЄС, на якому мають розглядати кінцеву дату введення безвізового режиму громадянам БіГ з країнами ЄС.

Прийняття рішення у Раді міністрів було останнім необхідним кроком, щоб громадяни БіГ та Албанії з 1 січня могли в’їжджати у країни-члени Шенгенського простору без віз.

Бельгія, яка зараз головує в ЄС, сподівається, що буде досягнуто консенсусу, навіть, якщо деякі члени ЄС (такі, як Франція, Данія, Швеція та Голландія) досі виступали проти.

Європейська комісія пішла назустріч побоюванням цих держав і запропонувала ввести додаткові гарантії, які повинні запобігти зловживанням лібералізацією візового режиму та швидкому припливу мігрантів з цих країн.

За допомогою моніторингу – це перший механізм додаткових гарантій – будуть перевіряти належне виконання всіх вимог: керування кордонами, сторогий контроль видачі та автентичності паспортів, боротьба з організованою злочинністю та корупцією, дотримання угод про реадмісію та керування міграційними потоками між регіонами та ЄС.

Другий механізм, який неофіційно називають механізмом раннього попередження, буде проходити у форматі постійного діалогу між ЄС та БіГ, ЄС та Албанією. Він стосується питань мігрантів, які хочуть переїхати до країн ЄС.

Після того як БіГ та Албанія занесені у „білий“ список для країн-членів Шенгенського простору, на Західних Балканах тільки громадяни Косова мають отримати туристичну візу для в’їзду в європейські країни. Всі інші можуть тепер мандрувати цими країнами без візи протягом 90 днів. При цьому вони не можуть працювати та проживати у цих країнах.

Це не розповсюджується на Ірландію та Великобританію. Для того, щоб відвідати ці країни і надалі діють двосторонні угоди про регулювання візового режиму.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=30840