8 листопада 2010

Відношення представників влади БіГ до лібералізації візового режиму

Президент Республіки Сербської Райко Кузманович щиро вітав рішення ЄС про введення безвізового режиму для громадян БіГ і зазначив, що це є своєрідним визнанням для місцевих інституцій та неабияким заохоченням для громадян.

Голова Уряду Республіки Сербської Мілорад Додик також вітав рішення ЄС про лібералізацію візового режиму з БіГ.

Член Президії БіГ із Республіки Сербської Небойша Радманович заявив, що після введення безвізового режиму, громадяни БіГ нарешті відчули себе справжніми європейцями. Він підкреслив, що лідери БіГ протягом всього часу виконували все нові і нові умови – „більше, ніж сусіди“ – чим підкреслили те, що вони можуть досягнути консенсусу. Н.Радманович наголосив на тому, що приналежність до Європи – це те, що відчувають люди, які живуть у Боснії та Герцеговині, незалежно від їхніх імен.

Міністр внутрішніх справ Республіки Сербської Станіслав Чаджо вважає, що введення безвізового режиму для громадян БіГ підтверджує довіру ЄС до інституцій країни. Він сказав, що це важливий крок на шляху до європейської інтеграції, яким йде Боснія та Герцеговина.

БіГ – це остання країна з цього регіону, яка отримала безвізовий режим. Сербія та Чорногорія його отримали 19 грудня минулого року.

Високий представник у БіГ Валентин Інцко вважає, що лібералізація візового режиму допоможе громадянам Боснії та Герцеговини зняти величезний тягар.

Глава делегації по веденню переговорів про спрощення візового режиму для БіГ Бакір Даутбашич оцінив сьогоднішнє рішення ЄС, як перший сигнал до прийняття країни в Європейську Унію. Б.Даутбашич наголосив на тому, що громадяни БіГ, в’їжджаючи на територію країн ЄС повинні поважати певні правила та закони, невиконання яких буде каратися.

Міністр безпеки БіГ Садик Ахметович заявив у Брюсселі, що БіГ виправдає ту довіру, яку їй надала Європейська Унія.

Міністр цивільних справ БіГ Срдоє Нович заявив, що рішення Ради міністрів ЄС про введення безвізового режиму для громадян БіГ – це дуже важливий історичний момент для країни. За його словами, БіГ протягом неповних трьох років виконала всі умови, які поставили перед нею, а за два роки та вісім місяців був реалізований та повністю удосконалений проект видачі біометричних паспортів. Він вважає, що це рішення надзвичайно важливе для розвитку підприємництва, економіки та культури.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=30864