9 листопада 2010

Міністр закордонних справ Боснії та Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у Першому регіональному засіданні міністрів з питань Середземномор’я, проведений Альянсом цивілізацій при ООН у Ла Валеті

9 листопада 2010 року Міністр закордонних справ Боснії та Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у Першому регіональному засіданні міністрів з питань Середземномор’я, проведений Альянсом цивілізацій при ООН (UNAoC) у Ла Валеті, Мальта.

Міністр С.Алкалай звернувся до аудиторії і сказав, що дуже пишається тим, що вперше регіональна стратегія у рамках Альянсу цивілізацій, Стратегія в галузі міжкультурного діалогу та співпраці у Південно-Східній Європі були прийняті у Сараєві минулого року. Він зазначив, що тоді міністри закордонних справ та інші представники 14 країн регіону виступили за розвиток регіональної співпраці, зміцнення зв’язків між народами та громадами шляхом розвитку міжкультурного діалогу. На основі цього у рамках Альянсу цивілізацій був прийнятий стратегічний документ щодо заохочення міжкультурного діалогу у Південно-Східній Європі.

Міністр С.Алкалай вважає, що зміцнення міжкультурного діалогу є спільним завданням для всієї міжнародної спільноти. Він схвалив та підтримав конструктивний підхід Альянсу у боротьбі з глобальними викликами, та висловив підтримку Регіональній стратегії UNAoC з приводу міжкультурного діалогу і співпраці у Середземномор’ї. Також, С.Алкалай сподівається, що скоординовані дії тільки сприятимуть покращенню співпраці між європейськими середземноморськими країнами та зміцнюватимуть стабільність у регіоні. Міністр закордонних справ БіГ зауважив, що його країна і далі буде підтримувати запровадження культури миру та ведення діалогу між країнами, релігіями та культурами, які пропонує Альянс. БіГ активно братиме участь у таких програмах.

Під час засідання міністрів була прийнята Регіональна стратегія Альянсу цивілізацій ООН про міжкультурний діалог та співпрацю у Середземноморському регіоні. Крім того, був прийнятий і План дій на період 2011 – 2015 рр. Регіональна стратегія UNAoC спрямована на зближення культурних, економічних, соціальних та політичних факторів, на взаєморозуміння, взаємну повагу, підвищення безпеки, гуманітарний розвиток та міжкультурний діалог між країнами, установами та окремими підприємствами, і не тільки у Середземномор’ї.

Беручи до уваги те, що Боснія та Герцеговина займає поважне місце у Альянсі цивілізацій, міністр закордонних справ С.Алкалай мав честь закрити конференцію, у якій брали участь міністри закордонних справ, представники уряду із 40 країн, представники міжнародних та регіональних організацій, академічні товариства, фонди, представники корпоративного сектору та ЗМІ.

Міністр С.Алкалай висловив сподівання, що Регіональна стратегія Альянсу цивілізацій ООН про міжкультурний діалог та співпрацю у Середземномор’ї, а також і План дій на період 2011 – 2015 рр., прийнятий на конференції, будуть успішно виконані у наступні кілька років

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=17614&template_id=16&pageIndex=1