19 листопада 2010

Рада Безпеки продовжила мандат EUFOR ще на один рік

Рада Безпеки ООН продовжила мандат операції «Althea» та штаб-квартири НАТО у Сараєві ще на один рік. Командувач EUFOR-а генерал-майор Бернард Баїр сказав, що він буде і надалі тісно співпрацювати з урядом Боснії та Герцеговини заради забезпечення стабільності для всіх народів країни.

Б.Баїр наголосив, що від місії він очікує продовження навчання та професійної підготовки, які розпочато у Збройних Силах БіГ у липні цього року.

Відповідно до нового мандату, отриманого від ООН, це навчання – єдина важлива зміна у місії та мандаті операції «Althea».

Після загальних виборів, які відбулися 3 жовтня 2010 року, EUFOR значно зменшив кількість своїх сил на території БіГ. Наразі вони нараховують близько 1600 військових із 27 країн світу, з яких не всі є членами ЄС.

Відповідно до Резолюції №1948 Ради Безпеки ООН, прийнятої цього року, EUFOR і надалі виконуватиме свою миротворчу місію на території Боснії та Герцеговини.

Рада Безпеки ООН вперше доручила цю місію виконувати EUFOR у 2004 році згідно із Резолюцією №1575, дія якої щороку поновлюється. У рамках цієї місії EUFOR взяв на себе більшість функцій, які виконував перед цим SFOR.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=31444