24 листопада 2010

У Брюсселі закінчилася дводенна конференція міністрів ЄС та країн із регіону Західних Балкан, присвячена галузі внутрішніх справ та правосуддя

У Брюсселі закінчилася дводенна конференція міністрів Європейського Союзу та країн із регіону Західних Балкан, присвячена галузі внутрішніх справ та правосуддя.

На порядку денному обговорювалися ситуація у державах цього регіону після введення безвізового режиму та співпраця у боротьбі з організованою злочинністю.

Безпека та правосуддя – це ті сектори, які повинні йти разом та підтримувати один одного. Таку думку на форумі у Брюсселі висловив міністр юстиції Боснії та Герцеговини Баріша Чолак. Він сказав, що БіГ вже йде шляхом реформування судової системи, яка має бути незалежна та неупереджена. На цій конференції говорилося і про проблему захисту особистих податків.

ЄС наполягає на тому, щоб закони, прийняті для візової лібералізації, впроваджувалися у життя, а не існували тільки на папері.

Міністр безпеки БіГ Садик Ахметович заявив, що після виконання вимог для впровадження безвізового режиму, перед його країною постало завдання –працювати над досягненням стандартів у галузі безпеки. Він підкреслив, що зараз співпраця між поліцією регіону Західних Балкан знаходиться на високому рівні.

ЄС у зв’язку із збільшенням осіб з цього регіону, які прагнуть отримати притулок, після лібералізації візового режиму для БіГ та Албанії, оголосив про створення спеціальної служби моніторингу. Якщо виявиться, що будь-яка країна порушує зобов’язання та вимоги, які випливають із безвізового режиму, то її буде повернуто до так званого «чорного» списку.

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=38