30 листопада 2010

У Ден Гаазі розпочала роботу 15 сесія Конференції країн-учасниць Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ)

29 листопада 2010 року у Ден Гаазі розпочала роботу 15 сесія Конференції країн-членів Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). У ній брали участь делегації із 170 країн, серед яких була і делегація Боснії та Герцеговини. До її складу ввійшли начальник Відділу ООН, представники інших міжнародних організацій при Міністерстві закордонних справ БіГ, посол Желько Єркич та постійний представник БіГ при ОЗХЗ пані Міранда Сідран-Камишалич.

На Конференції будуть представлені щорічні доповіді про впровадження Конвенції з хімічної зброї від 2009 року, річний звіт про діяльність Виконавчої ради ОЗХЗ та вибір її нових членів. Однією із тем Конференції буде сприяння міжнародній співпраці у галузі застосування хімії в мирних цілях та забезпечення універсальної Конвенції про хімічну зброю.

Посол Ж.Єркич звернувся до присутніх у перший день Конференції і представив позицію та діяльність БіГ у міжнародній боротьбі проти поширення хімічної зброї.

У перші два дні проходили фотовиставки наслідків використання та застосування хімічної зброї. Конференція триватиме до 3 грудня 2010 року.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=17762&template_id=16&pageIndex=1