31 грудня 2010

Новорічне послання Високого представника та Спеціального представника ЄС у БіГ Валентина Інцко

У своєму новорічному посланні Високий представник та Спеціальний представник ЄС у Боснії та Герцеговині Валентин Інцко представляє своє бачення політичних та економічних пріоритетів на 2011 рік.

По-перше, держава повинна сформувати уряд. По-друге, у 2011 році необхідно пришвидшити та поглибити реформи, пов’язані із інтеграцією країни в Європейський Союз. По-третє, БіГ повинна максимально використати все те, що її об’єднує, а не те, що відрізняє. Розуміння невеликих відмінностей та здатність спільно проживати різних людей – робить Боснію та Герцеговину унікальною країною. По-четверте, Високий представник очікує, що у наступному році буде покінчено з, так званою, негативною політикою, яка зводить нанівець усі справи.

2010 рік був досить вдалим для країни. Важливим її здобутком стала лібералізація візового режиму. Всі регіони держави прискорюють темп свого розвитку на шляху інтеграції до ЄС. Політичні лідери повинні зрозуміти, наскільки важливі наступні чотири роки, та який вплив на розвиток подій матиме їхня поведінка у найближче десятиліття.

І нарешті, участь ЄС у розвиткові БіГ у 2011 році буде зростати. Міжнародне співтовариство готове всіляко допомагати цій крані, але суттєві рішення для просування вперед мають виходити із самої Боснії та Герцеговини.

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=38