4 квітня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у дводенній роботі Першої сесії Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з питань відновлювальних джерел енергії (IRENA) в Абу-Дабі

4 та 5 квітня 2011 року міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у роботі Першої сесії Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з питань відновлювальних джерел енергії (IRENA) та міністерському засіданні, які відбулися в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати).

Міжнародне агентство з питань відновлювальних джерел енергії, яке розташоване в Абу-Дабі, займається вирішенням проблем у галузі альтернативних джерел енергії, а саме стимулюванням і заохоченням досліджень, пошуком та використанням екологічно чистих поновлюваних джерел енергії. У роботі Першої сесії Генеральної асамблеї агентства, яке існує всього два роки, взяло участь 150 країн світу. Спочатку вирішували організаційні питання, обирали виконавчі органи, складали плани, що представляють інтерес для майбутньої діяльності агентства.

С.Алкалай у своєму зверненні до Генеральної асамблеї IRENA підкреслив, що перед БіГ після вступу до цього агентства з’явилися нові можливості для дослідження і використання ресурсів у виробництві відновлювальних джерел енергії. Крім того, країна отримала необхідну для неї міжнародну допомогу та пропозиції співпрацювати у цій галузі. Також міністр закордонних справ БіГ відзначив особливе значення відновлювальних джерел енергії у розвиткові національної та світової економіки і звернув увагу на її значення у захисті здоров’я людей, природних ресурсів та навколишнього середовища.

У перший день засідання Генеральної асамблеї IRENA С.Алкалай мав численні зустрічі як з міністрами закордонних справ, так і з представниками інших міжнародних органів та організацій. Серед них варто виділити зустріч із міністром закордонних справ Бруней-Даруссалама принцом Мохамедом Болкіяхом, під час якої С.Алкалай запросив принца у цьому році відвідати БіГ і у відповідь отримав згоду. Також міністр закордонних справ БіГ зустрівся з міністром закордонних справ Палестини Ріадом аль-Малікі, з яким обговорили ситуацію, що склалася на Близькому Сході та у Північній Африці. Ще одним із співрозмовників С.Алкалая був голова Інституту із питань змін клімату Раджендра Кумар Пачаурі.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=18906&template_id=16&pageIndex=1