6 квітня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у пленарному засіданні «Сараєво Бізнес-Форуму – 2011»

6 квітня 2011 року міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай виступив з доповіддю на тему «Економічний розвиток та регіональна співпраця» на пленарному засіданні Міжнародної інвестиційної конференції «Сараєво Бізнес-Форум – 2011», яка проходила у період з 6 по 8 квітня 2011 року у Сараєві.

С.Алкалай привітав учасників і гостей Другого «Сараєво Бізнес-Форуму – 2011» і зазначив, що, незважаючи на те, що конференція відбувається тільки вдруге, вона вже стала відомим регіональним заходом, на якому збираються впливові політики, науковці та бізнесмени.

Говорячи про курс БіГ, яка прагне членства у НАТО та ЄС, С.Алкалай наголосив, що це має дуже важливе значення не тільки для самої країни, але й для сусідів, оскільки забезпечить безпеку та економічний розвиток регіону. З іншого боку, вступ до ЄС забезпечить БіГ місце у великій європейській сім’ї та вихід на один з найбільших ринків у світі. Крім того, він підкреслив, що БіГ виступає за зміцнення регіональної співпраці, і як приклад успішної співпраці країн цього регіону він привів співпрацю у рамках Центральноєвропейської угоди про вільну торгівлю (CEFTA).

Енергетичний сектор БіГ потужність, якого на даний момент можна збільшити втричі, задоволення потреб БіГ у природному газі – це С.Алкалай відзначив як можливі інвестиційні проекти. Сюди можна віднести і розвиток дорожньої інфраструктури країни. У зв’язку з цим, серед низки конкретних проектів він особливу увагу присутніх звернув на проект будівництва частини Коридору 5c, який проходить через БіГ, і для якого потрібне фінансування.

Міністр закордонних справ БіГ заявив, що однією із необхідних умов для стабільного розвитку економіки та її зростання є наявність кваліфікованої робочої сили. Він висловив задоволення тим фактом, що у роботі «Сараєво Бізнес-Форуму - 2011» працюватиме окрема секція, де буде представлена освітянська галузь БіГ.

Крім С.Алкалая на пленарному засіданні Міжнародної інвестиційної конференції виступали міністр без портфеля уряду Республіки Сербської Сулейман Углянин, міністр економіки та розвитку Республіки Грузії Віра Кобалія, президент TOBB та заступник Європейської торгівельної палати Ріфат Хірсацікліоглу, голова Центрального банку БіГ Кемал Козарич та спеціальний представник міністра економіки Республіки Хорватії Роберт Маркт.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=18933&template_id=16&pageIndex=1