12 квітня 2011

Заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич під час робочого візиту до Брюсселю зустрілася із заступником генерального директора Генерального директорату з питань розширення Європейської Комісії Стефаном Саніно

12 квітня 2011 року у рамках робочого візиту до Брюсселю заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася із заступником генерального директора Генерального директорату з питань розширення Європейської Комісії Стефаном Саніно.

Заступник міністра закордонних справ А.Трішич-Бабич ознайомила заступника генерального директора С.Саніно з актуальною політичною ситуацією у БіГ та висловила сподівання, що Боснія і Герцеговина найближчим часом матиме необхідний потенціал для продовження впровадження реформ та євроінтегарційних процесів. Вона схвалила прийняті Висновки Ради ЄС із питань зовнішніх звязків від 21 березня цього року про посилену присутність ЄС у БіГ, що ще раз підтвердило європейську перспективу країни. Крім того, заступник міністра закордоних справ БіГ наголосила на тому, що внесення до порядку денного питань про політичну ситуацію у БіГ відіграло важливу роль у розвитку країни та дало їй можливість наздогнати інші країни балканського регіону у євроінтеграційних процесах.

Коментуючи візит президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу до БіГ, заступник генерального директора С.Саніно зазначив, що він був успішним: були проведені важливі переговори у Президії БіГ. Також С.Саніно звернув особливу увагу на „культуру компромісу“ та внутрішнього діалогу у БіГ, а як приклад привів країни Європейського Союзу, до складу якого входить 27 членів. Політики БіГ повинні менше наполягати на принципах, а більше демонструвати конкретні речі, сказав заступник генерального диреткора.

Обидва співрозмовники погодилися з тим, що посилена присутнітсь ЄС та євроінтеграційні ідеї можуть бути досягненими тільки за рахунок регіональних ініціатив та співпраці. Заступник генерального директора С.Саніно схвально відізвався про Конфкренцію з питань розробки стратегії макро-регіонів у рамках Адріатично-Іонічної Ініціативи, яка була організована БіГ та Італією, і зазначив, що Єврокомісія, у рамках своєї юрисдикції, буде і надалі підтримувати цю Ініціативу.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=18954&template_id=16&pageIndex=1