13 квітня 2011

Заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич під час робочого візиту до Брюсселю зустрілася з директором Європейської комісії по Західним Балканам П’єром Мірелем

12 квітня 2011 року у рамках робочого візиту до Брюсселю заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася з директором Європейської комісії по Західним Балканам П’єром Мірелем.

А.Трішич-Бабич ознайомила П.Мірела з актуальною політичною ситуацією у БіГ та з процесом формування уряду після загальних виборів, які відбулися у жовтні минулого року. Крім того, вона схвально віднеслася до намірів ЄС зміцнити свою присутність у її країні. Заступник міністра закордонних справ БіГ висловила сподівання, що уряд буде сформовано найближчим часом і це дасть змогу продовжити впровадження реформ та процесів євроінтеграції. Вона підкреслила, що збільшити присутність ЄС можна шляхом зміцнення регіональних ініціатив, зокрема, розвиваючи співпрацю між країнами регіону Західних Балкан та членами ЄС, наприклад, у рамках Адріатично-Іонічної Ініціативи.

П.Мірел висловив стурбованість ситуацією у БіГ, особливо процесом формування уряду. Він ще раз нагадав, що потрібно виконувати взяті на себе зобов’язання для подачі заявки на членство в ЄС, завдяки якій БіГ зможе наздогнати інші країни свого регіону у процесах євроінтеграції. Директор Єврокомісії по Західним Балканам наголосив, що Висновок Ради ЄС із питань зовнішніх зв’язків від 21 березня цього року про посилену присутність ЄС у БіГ ще раз підтверджує європейську перспективу цієї країни та перераховує умови, які потрібно виконати їй для подання заявки на членство. Зараз, на його думку, БіГ варто засередитися на виконанні всіх умов, а Єврокомісія у межах своєї компетенції і надалі надаватиме її всебічну підтримку.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=18975&template_id=16&pageIndex=1