13 квітня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай під час робочого візиту до Парижу зустрівся з генеральним директором ЮНЕСКО Іриною Боковою

13 квітня 2011 року під час робочого візиту до Парижу міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини зустрівся з генеральним директором ЮНЕСКО Іриною Боковою.

На зустрічі з І.Боковою С.Алкалай підтвердив намір БіГ протягом наступних кількох місяців, разом із Хорватією, Чорногорією та Сербією, подати список надгробних каменів, які варто внести до Списку всесвітньої спадщини. Крім того, він звернув увагу на значення цієї культурної спадщини у цілому регіоні.

С.Алкалай позитивно прокоментував участь ЮНЕСКО у відбудові трьох релігійних об’єктів у БіГ - мечеті Ферхадії у Баня Луці, сербської Соборної церкви у Мостарі та католицького монастиря Плехан біля Дервенти. Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини підкреслив символічне значення цього проекту у процесі зміцнення зв’язків між багатонаціональним суспільством у країні. Особливу подяку він висловив І.Боковій за підтримку ЮНЕСКО при реалізації проекту Арс Аеві, завдяки якому Сараєво стало одним із основних європейських центрів сучасного мистецтва. Враховуючи той факт, що ЮНЕСКО спонсорувала цей проект від його початку, міністр закордонних справ БіГ висловив побажання, щоб ЮНЕСКО, згідно зі своїми можливостями, продовжувала координувати його.

Генеральний директор І.Бокова висловила задоволення з приводу хороших відносин та співпраці між БіГ та ЮНЕСКО. На її думку, окремої уваги заслуговує культурна та природна спадщина цієї країни. Також вона схвально оцінила рішення компетентних органів БіГ – Кантону та міста Сараєва – у майбутньому активно брати участь у реалізації проекту Арс Аеві, підкресливши його значення не тільки для Боснії і Герцеговини, але для всього регіону.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19005&template_id=16&pageIndex=1