21 квітня 2011

Перше засідання моніторингових груп БіГ та ЄС відбудеться 11 травня у Брюсселі

Сьогодні моніторингова група Боснії і Герцеговини на чолі з секретарем Міністерства безпеки БіГ Бакіром Даутбашичем затвердила звіт про виконання передумов, перерахованих у Дорожній карті для скасування візового режиму, який буде відразу надано Делегації ЄС у Сараєві.

Звіт містить інформацію про виконання вимог із Дорожньої карти у наступних галузях: управління кордоном, безпека документів, боротьба з організованою злочинністю та корупцією, ефективна реалізація Договору про реадмісію та управління міграційними потоками між країнами ЄС та БіГ.

Моніторингова група БіГ наголошує на тому, що немає потреби повторно вводити візовий режим для громадян їхньої держави.

Боснія і Герцеговина виконала всі брюссельські вимоги, які стосувалися запровадження візової лібералізації. Мали місце і певні затримки, особливо тоді, коли йшлося про реалізацію Стратегії боротьби з корупцією.

Сьогодні члени моніторингової групи, які контролювали рішення про скасування візового режиму для громадян БіГ, на третій сесії затвердили склад делегації, яка на чолі з заступником голови Ради міністрів та міністром безпеки БіГ Садиком Ахметовичем братиме участь у нараді 11 травня у Брюсселі.

Це буде перше засідання моніторингової групи БіГ та керівників Єврокомісії щодо скасування візового режиму для громадян БіГ від 15 грудня 2010 року.

Очікується, що саме на цьому засіданні буде призначено дату прибуття експертів ЄС до Боснії і Герцеговини, які мають оцінити ступінь виконання зобов’язань згідно з Дорожньою картою для скасування візового режиму. Про це повідомили у Міністерстві безпеки БіГ.

http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp?wbf_id=38