9 травня 2011

Рада Безпеки ООН про ситуацію у БіГ

Рада Безпеки ООН проведе чергове засідання, присвячене ситуації у БіГ, на якому Високий представник у БіГ Валентин Інцко представить звіт.

Вперше, разом зі звітом про ситуацію у БіГ, В.Інцко подав членам Ради Безпеки додаток, що називається «Республіка Сербська». У ньому він гостро засуджує Республіку Сербську (РС) за порушення положень Дейтонської угоди та Конституції, і приводить висновки Народної Скупщини РС та рішення про проведення референдуму, які ставлять під сумнів всі закони, прийняті Високим представником.

В.Інцко заявив, що недавні рішення парламенту РС мають антидейтонський характер. Він звинувачує у підписанні такого документу Уряд РС та Милорада Додика, які, на його думку, відкрито кидають виклик територіальній цілісності та суверенітету БіГ, провадять політику обструкції та підривають роботу державних установ.

Напередодні слухання звіту Високого представника, Президент РС М.Додик надіслав листа Генеральному секретареві ООН Пан Гі Муну, де звинувачує Високого представника у БіГ у помилковій інтерпретації дій Уряду РС.

М.Додик заявив, що референдум оголошений у РС не є генеральною репетицією перед референдумами про сецесію чи про визначення статусу РС. Президент РС наголошує, що Високий представник таким ставленням намагається ввести Раду Безпеки ООН в оману та отримати необхідну підтримку для пролонгації своєї діяльності після закінчення мандату, який йому виданий згідно з положеннями Дейтонської угоди та відповідними резолюціями Ради Безпеки ООН.

Надзвичайний та Повноважений Посол Російської Федерації у БіГ Олександр Боцан-Харченко заявив, що він здивований тим, що крім чергового звіту В.Інцко подав у Раду Безпеки ООН окремий документ, який стосується Республіки Сербської та референдуму. О.Боцан-Харченко додав, що Росія не підтримає звіт Високого представника. Посол Росії у БіГ вважає, що це спроба дестабілізувати ситуацію у Боснії і Герцеговині та запевнити Раду Безпеки ООН у тому, що Республіка Сербська є її головна проблема.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=39906