11 травня 2011

Міністр закордонних справ БіГ Свен Алкалай взяв участь у 121 сесії Комітету міністрів Ради Європи в Стамбулі

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у 121 сесії Комітету міністрів Ради Європи, яка відбулася 11 травня 2011 року у Стамбулі під головуванням міністра закордонних справ Республіки Туреччини Ахмета Давутоглу.

На сесії були присутніми представники із 47 країн-членів Ради Європи. На порядку денному були Доповідь про діяльність, Європейська конвенція з прав людини, Доповідь відповідальних осіб на теми «Жити разом у Європі ХХІ ст.», «Політика сусідства Ради Європи» тощо.

С.Алкалай у своєму виступі подякував А.Давутоглу за шестимісячне головування у Комітеті міністрів Ради Європи. Він відзначив успішне проведення конференції «Майбутнє Європейського суду з прав людини», яка відбулася у квітні цього року в Ізмірі. Також, міністр закордонних справ БіГ висловив підтримку процесу реформування Ради Європи, про що сповістив Генеральний секретар Ради Європи Тірбйорн Ягланд, і сподівається, що цей крок забезпечить подальше зміцнення ролі Ради Європи в європейській політиці.

С.Алкалай підтримав доповідь про виконання положень Страсбурзької декларації і зробив висновок, що діяльність Ради Європи має бути сфокусована на Європі. Крім того, він підтримує співпрацю з країнами, які межують з європейським континентом, а саме з країнами Середземномор’я, Близького Сходу та Центральної Азії. Сучасні події, які відбуваються в арабському світі, на його думку, мають спонукати до перегляду існуючих відносин Ради Європи з цими країнами та визначення стратегічних пріоритетів на наступний період.

Під час конференції міністр закордонних справ БіГ зустрічався з міністром закордонних справ Люксембургу Джином Асельборном, міністром Великої Британії у справах Європи Девідом Лідінгтоном та державним міністром з питань торгівлі та розвитку Ірландії Яном О’Суліваном. Під час зустрічі він ознайомив співрозмовників з політичною ситуацією у Боснії і Герцеговині, приділивши при цьому особливу увагу питанням формування влади на державному рівні після загальних виборів, які відбулися восени минулого року. Крім того, С.Алкалай розказав про зовнішньополітичні пріоритети БіГ.

Наприкінці сесії оголосять наступну країну, яка головуватиме протягом шести місяців у Комітеті міністрів Ради Європи. Це - Україна.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19214&template_id=16&pageIndex=1