18 травня 2011

Міністр закордонних справ БіГ Свен Алкалай у Брюсселі зустрівся з директором по країнах Західних Балкан Генерального Директорату ЄС з питань розширення П’єром Мірелом та виконавчим директором Департаменту європейської служби зовнішніх відносин Мирославом Лайчаком

17 травня 2011 року, у рамках робочого візиту до Брюсселю, міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай зустрівся з директором по країнах Західних Балкан Генерального Директорату ЄС з питань розширення П’єром Мірелом та виконавчим директором Департаменту європейської служби зовнішніх відносин Мирославом Лайчаком.

Основною темою для обговорення стало зобов’язання ЄС, після анулювання рішення про референдум у Республіці Сербській, розпочати ведення діалогу про реформування судової системи. Такого роду діалог є стандартною процедурою, в якій Європейська комісія шляхом так званого pre-screening процесу розглядає відповідність внутрішнього законодавства до Acquis та дає свої рекомендації у вигляді обов’язкових реформ. Перше засідання, де буде це обговорюватися, заплановане на початок червня. З боку Європейської комісії виступатиме комісар Стефан Фюле.

Співрозмовники вказали на необхідність швидкого формування державних органів влади, щоб БіГ могла виконати умови для подання заявки на членство в ЄС. С.Алкалай підтримує введення європейських стандартів у судову систему БіГ. Крім того, він висловив задоволення тим, що ЄС ставить досяжні умови для подання заявки на членство в ЄС.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19264&template_id=16&pageIndex=1