20 травня 2011

Боснія і Герцеговина залишається у центрі уваги інвесторів

Делегація Боснії і Герцеговини на чолі з міністром закордонних справ БіГ Свеном Алкалаєм та головою Національного банку БіГ Кемалом Козаричем взяла участь у роботі щорічного засідання Ради директорів та голови Європейського банку розвитку та реконструкції (ЄБРР), яке відбулося у столиці Казахстану – Астані – з 20 по 21 травня 2011 року.

У його рамках делегація БіГ перед численною аудиторією представила інвестиційний потенціал своєї країни. У вступній частині С.Алкалай ознайомив присутніх з реформами, які влада БіГ проводить у рамках євроатлантичних інтеграцій, і які позитивно впливають на залучення нових іноземних інвестицій. Також, міністр закордонних справ БіГ перерахував невикористані потенціали держави в енергетичному секторі, інфраструктурі, особливу увагу приділив будівництву коридору 5С, вирощуванню екологічно чистих продуктів харчування та запросив зацікавлених інвесторів відвідати БіГ.

Голова Національного банку БіГ Кемал Козарич представив короткий огляд макроекономічних показників, зазначивши, що після кількох років стагнації економіка БіГ демонструє ознаки відновлення. Це стосується металургійної та металопереробної галузей, але ріст ВВП можна очікувати тільки у 2012 році. Крім того, К.Козарич подякував Президенту ЄБРР Томасу Мірову за активну участь у розвитку держави.

Наступного дня делегація Боснії і Герцеговини провела зустрічі з представниками Міністерства фінансів США та Європейського інвестиційного банку.

Цьогорічне засідання ЄБРР зібрало більше 500 посадових осіб з 60 країн світу. Темою зібрання став вплив світової фінансової кризи на країни з регіону ЄБРРР.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19297&template_id=16&pageIndex=1