23 травня 2011

Міністр закордонних справ БіГ Свен Алкалай взяв участь у ХІІІ засіданні Ради Адріатично-Іонічної Ініціативи (JJI) у Брюсселі

23 травня 2011 року у Брюсселі відбулося ХІІІ засідання Ради Адріатично-Іонічної Ініціативи, в якому взяв участь міністр закордонних справ БіГ С.Алкалай. До складу цієї організації входить вісім країн Адріатично-Іонічного басейну: Албанія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Чорногорія, Сербія, Словенія, Греція та Італія.

У засіданні взяли участь міністри закордонних справ країн Адріатично-Іонічної Ініціативи, європейський комісар з рибальства і морських справ Марія Даманакі та Президент Комітету регіонів ЄС Мерседес Брессо.

У своєму виступі С.Алкалай виділив значний внесок Чорногорії у розвиток макрорегіону під час головування в JJI протягом 2010 – 2011 рр. та побажав Сербії, яка має посісти це місце, досягти такого ж успіху у роботі. Він висловився за підтримку Адріатично-Іонічного макрорегіону, де досить сильним промоутером стала Боснія і Герцеговина. Міністр закордонних справ БіГ сподівається, що цей регіон стане надійним стратегічним партнером для ЄС, найбільше це стосується таких галузей як: інфраструктура, морський та наземний транспорт, відновлювальні джерела енергії. У рамках проекту розвитку макрорегіону Боснія і Герцеговина дуже зацікавлена у розвиткові відновлювальної енергії та транспортної інфраструктури: автомобільних та залізничних шляхів.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19306&template_id=16&pageIndex=1