25 травня 2011

Заступник міністра закордонних справ БіГ Анна Трішич-Бабич перебувала з робочим візитом у Штаб-квартирі НАТО в Брюсселі

24 травня 2011 року заступник міністра закордонних справ БіГ Анна Трішич-Бабич перебувала з робочим візитом у Штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

На початку свого візиту А.Трішич-Бабич зустрілася з помічником Генерального секретаря НАТО з політичних питань та політики безпеки, послом Дірком Бренгельманом, з яким вони розмовляли про актуальну політичну ситуацію у БіГ, про виконання умов, поставлених у Талліні, та про Індивідуальний партнерський акційний план (ІРАР) як про інструмент співпраці між БіГ та НАТО. Співрозмовники констатували той факт, що БіГ не встигає виконати взяті на себе зобов’язання на шляху до НАТО та ЄС. Також вони обмінялися думками щодо можливого розвитку подій у зв’язку з формуванням влади на державному рівні. Заступник міністра закордонних справ БіГ наголосила на тому, що недавній приїзд Верховного представника ЄС із зовнішньої політики і безпеки Кетрін Ештон у Баня Луку та здійснені переговори, стали чітким сигналом для всіх у Боснії і Герцеговині, аби замислитися над майбутнім країни та розпочати діалог і піти на компроміс.

Візит А.Трішич-Бабич до Штаб-квартири НАТО продовжила зустріч з помічником Генерального секретаря НАТО з питань нових викликів безпеці, послом Габором Іклоді, з яким заступник міністра закордонних справ БіГ також обговорили ситуацію у країні, приділяючи особливу увагу політичним подіям та безпеці. Оскільки йдеться про відносно новий сектор в організаційній структурі НАТО, А.Трішич-Бабич запропонувала послу Г.Іклоді розглянути включення БіГ у заходи, які представлятимуть взаємний інтерес, і які стосуватимуться нових викликів у безпеці та їх вплив на безпеку євроатлантичного простору.

Наприкінці візиту відбулася зустріч з так званою „групою прихильників БіГ“, де взяли участь посли/постійні представники з 24 країн-членів НАТО. Після вступного слова, в якому А.Трішич-Бабич ознайомила присутніх з політичною ситуацією у БіГ та своєю позицією по відношенню до процесу євроатлантичної інтеграції, вона вислухала численні питання та зауваження. Особливий інтерес учасників викликали процес формування уряду, прийняті міри для вирішення питання про нерухоме військове майно, позиція Представництва Верховного представника, останні заходи ЄС та її діяльність у БіГ, економічна ситуація в країні та економічний аспект наближення до НАТО. Було висловлено сподівання, що найближчим часом буде сформована Рада міністрів БіГ, яка намагатиметься наздогнати інші країни Балканського регіону. Заступник міністра закордонних справ БіГ підкреслила присутність країни на міжнародній сцені, виокремивши при цьому участь у місії ISAF (Афганістан) та Раді Безпеки ООН. На її думку політичні сили БіГ повинні через діалог та компроміс знайти вирішення на актуальні внутрішні питання.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19321&template_id=16&pageIndex=1