23 травня 2011

Кетрін Ештон доповідає про ситуацію у БіГ

Ситуація у БіГ стане темою порядку денного сьогоднішнього засідання міністрів закордонних справ ЄС, а Верховний представник ЄС Кетрін Ештон представить спеціальну доповідь про своє перебування у Боснії і Герцеговині 13 травня 2011 року.

У Баня Луці Президент Республіки Сербської Мілорад Додик та Кетрін Ештон домовилися про відкриття структурного діалогу, який стосуватиметься роботи та функціонування органів правосуддя у БіГ.

К.Ештон заявила, що ЄС створить комісію, яка аналізуватиме їхню роботу, а очолюватиме її Штефан Фюле. Завдання комісії полягає у тому, щоб наприкінці своєї роботи розробити рекомендації для вирішення недоліків у правосудній системі БіГ. Вона додала, що М.Додик висловив чотири конкретних побоювання, коли йшлося про роботу суду та прокуратури БіГ, і, на його думку, саме функціонування цих інстанцій стане предметом для ведення діалогу.

Верховний представник ЄС говорить, що було кілька способів поводження з Республікою Сербською, але до приїзду К.Ештон у БіГ був підписаний договір і всі підтримали її пряме звернення до Президента Республіки Сербської у Баня Луці.

У ньому йдеться про те, що всі члени ЄС твердо підтримують позицію про необхідність формування Ради міністрів БіГ.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=40553