30 травня 2011

Пітер Соренсен очолить делегацію ЄС у БіГ

Європейський Верховний представник Кетрін Ештон підтвердила призначення датчанина Пітера Соренсена на посаду Голови делегації ЄС у БіГ. Проте, всупереч очікуванням, його кандидатура не була утверджена на посаду Спеціального представника ЄС. Про це повідомляє кореспондент SRNA із Брюсселю.

Представник К.Ештон повідомляє, що П.Соренсен «буде Спеціальним представником ЄС у БіГ» тоді, коли буде закінчена процедура його призначення у Раді міністрів ЄС.

Вибір П.Соренсена К.Ештон пояснила його знаннями про БіГ та регіону в цілому, додавши при цьому, що потреба у посаді Голови делегації ЄС з’явилася «у вирішальний момент для регіону та для БіГ».

Європейський Верховний представник задоволена тим, що новопризначеного кандидата на цю посаду вона змогла оголосити через кілька днів після приїзду з БіГ. Результатом поїздки стала «відміна референдуму у Республіці Сербській».

К.Ештон має мандат на призначення Голови делегації, а на посаду Спеціального представника ЄС призначення має зробити Рада міністрів ЄС. У компетенції Голови делегації ЄС П.Соренсен рапортуватиме К.Ештон, а як Спеціальний представник – Раді міністрів ЄС.

Рада міністрів ЄС ще не почала процедуру передачі мандату Спеціального представника з В.Інцка. Термін дії його мандату закінчується у серпні.

До цього часу П.Соренсен був Головою делегації ЄС у Македонії. Датський дипломат має багаторічний досвід роботи у країнах колишньої Югославії.

Він був особистим представником попереднього Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Хав’єра Солани (2006 – 2009 рр.).

З 2002 р. до 2006 р. він працював в МООНК (Місія ООН у Косові) та директором європейського представництва у Косові. З 2000 р. до 2002 р. – спеціальний радник Х.Солани в Косові. Протягом 2000 р. – спеціальний депутат Генерального секретаря ООН на Балканах.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=40934