14 вересня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай провів зустріч з керівником Делегації ЄС у БіГ та спеціальним представником ЄС Пітером Соренсоном

14 вересня 2011 року міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай провів зустріч з керівником Делегації ЄС у БіГ та спеціальним представником ЄС Пітером Соренсоном.

С.Алкалай привітав П.Соренсена у БіГ та побажав йому успішного виконання дипломатичної місії, а також висловив готовність Міністерства закордонних справ БіГ співпрацювати та надавати підтримку П.Соренсену і Делегації ЄС у БіГ. Висловивши впевненість, що П.Соренсен, чий приїзд у БіГ оцінюється дуже високо, вже встиг ознайомитися з політичною ситуацією у країні, С.Алкалай наголосив на орієнтованості Боснії і Герцеговини на членстві в Євросоюзі. У зв’язку з цим він поінформував співрозмовника про заходи, які БіГ виконує, щоб якомога швидше отримати умови для подачі заявки на отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

П.Соренсен висловив подяку за прийом та ознайомив С.Алкалая з основними напрямками своєї діяльності у БіГ, наголосивши при цьому на тому, що він хоче досягти певного прогресу вже до кінця цього року і почати підготовку Угоди про стабілізацію та асоціацію (SAA), а передумовою цього є повне виконання вимог Тимчасової угоди. Він висловив сподівання, що у рамках партнерських відносин з владою БіГ цієї мети буде досягнено, і країна продовжить далі свій шлях до членства в ЄС. У ході зустрічі П.Соренсен звернув особливу увагу на важливість призначення представника БіГ у Венеціанській комісії та інших комітетах європейських інституцій.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19911&template_id=16&pageIndex=1