23 вересня 2011

Міністр закордонних справ БіГ Свен Алкалай взяв участь у конференції ООН високого рівня з питань ядерної безпеки

22 вересня 2011 року у Нью-Йорку міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у конференції ООН високого рівня з питань ядерної безпеки, організованої у рамках 66 засідання Генеральної Асамблеї ООН.

У центрі уваги конференції, де головував Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, були питання про підвищення глобальної ядерної безпеки та максимальне дотримання стандартів ядерної безпеки та захисту. У ширшому контексті при обговоренні цих питань йшлося про витрати, ризики та переваги використання ядерної енергії, а також про тісний зв'язок між ядерною безпекою, ядерним захистом та не розповсюдженням ядерної зброї.

У своєму зверненні міністр закордонних справ БіГ наголосив на тому, що інцидент на японській атомній станції Фукусіма застерігає нас від серйозних загроз, які вони приносять людству. Також він зазначив, що необхідно прийняти суворі і високі стандарти у розробці відповідної готовності та заходів профілактики і захисту під час ядерної аварії, що зможуть гарантувати ядерну безпеку не тільки у Боснії і Герцеговині та регіоні, але й у всьому світі.

Крім того, С.Алкалай заявив, що БіГ підтримує універсалізацію існуючих міжнародно-правових документів, які регулюють ядерну безпеку та роззброєння.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19970&template_id=16&pageIndex=1