26 вересня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у Нью-Йорку у міністерській нараді держав-членів Процесу співпраці у Південно-Східній Європі, Центральноєвропейської та Адріатично-Іонічної ініціатив

23 вересня 2011 року міністр закордонних справ БіГ Свен Алкалай взяв участь у міністерській нараді держав-членів Процесу співпраці у Південно-Східній Європі (SEECP), Центральноєвропейської ініціативи (CEI) та Адріатично-Іонічної ініціативи (JJI), яка відбулася у Нью-Йорку у рамках 66 засідання Генеральної Асамблеї ООН.

У ході зустрічі, на яку С.Алкалая запросив міністр закордонних справ Республіки Сербії Вук Єремич, було підкреслено велике значення регіональних ініціатив у розвитку двосторонніх відносин між державами-членами, у загальному розвиткові регіону та зміцненні його іміджу. Міністр закордонних справ БіГ від імені своєї країни висловив підтримку діяльності CEI, JJI та SEECP, що сприяють розвиткові добросусідських відносин та співпраці у регіоні. Саме це є одним з пріоритетних напрямків зовнішньої політики БіГ.

Крім того, у рамках цієї поїздки С.Алкалай провів низку двосторонніх зустрічей, серед яких із віце-прем’єром і міністром закордонних справ Кувейту Мухаммадом аль-Сабахом та міністром закордонних справ Республіки Судан Алі Ахмед Карті.

С.Алкалай та Мухаммад аль-Сабах висловили задоволення рівнем двосторонніх відносин між БіГ та Кувейтом. Також вони погодилися у тому, що політичні відносини повинні бути використані для зміцнення, перед усім, економічної співпраці між двома державами. У зв’язку з цим, С.Алкалай підкреслив важливе значення іноземних інвестицій для БіГ і запросив представників кувейтських інвестиційних фондів та підприємців продовжувати інвестувати в економіку країни. У ході зустрічі відбувся обмін думками й поглядами щодо вирішення актуальних питань у Раді Безпеки ООН.

С.Алкалай та міністр закордонних справ Республіки Судан Алі Ахмед Карті підкреслили необхідність налагодження нових форм співпраці між БіГ та Суданом і відмітили, що для цього є всі передумови та взаємний інтерес. У цьому контексті міністр закордонних справ БіГ підкреслив потенціал боснійсько-герцеговинських фірм, які займаються будівництвом, гірничодобувною промисловістю, електрифікацією та зрошуванням. Також він підняв питання про можливість їхньої участі у реалізації певних проектів у Судані, нагадавши співрозмовникові про те, що фірми з БіГ вже багато років працюють на африканському ринкові.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=19981&template_id=16&pageIndex=1