4 листопада 2011

Є.Бузек відвідав БіГ

Президент Європейського парламенту Єжі Бузек відвідав Боснію та Герцеговину. Сьогодні, виступаючи у Сараєві перед членами Президії БіГ, він заявив, що до 9 грудня, коли відбудеться засідання Ради Європи, БіГ має забезпечити виконання рішення Європейського суду з питань прав людини, прийняти закони про державну допомогу і перепис населення та сформувати нову Раду міністрів.

На спільній прес-конференцій із главою Делегації ЄС та спеціальним представником ЄС у БіГ Пітером Соренсеном Єжі Бузек заявив, що двері членства для БіГ широко відчинені в ЄС, але вона мусить самостійно прийняти це рішення.

За його словами, Боснія і Герцеговина має досягти такого ж прогресу, як і Сербія, Хорватія та Чорногорія.

Під час зустрічі з Є.Бузеком члени колегії обох палат парламенту БіГ висловили сподівання щодо швидкого вирішення ключових питань, від яких залежить виконання умов для отримання статусу кандидата на вступ до ЄС.

Голова Палати народів Огнєн Тадич, голова Представницької Палати Денис Бечирович, заступник голови Представницької Палати Божо Любич та заступник голови палати народів Сулейман Тихич змінили власне бачення актуальної політичної ситуації у БіГ. Про це повідомили у Парламентській асамблеї БіГ.

Члени обох палат пообіцяли, що незабаром буде сформована Рада міністрів БіГ, потім будуть внесені зміни до Конституції БіГ, беручи до уваги вердикт „Сейдич - Фінці“, та прийняті закони про перепис населення і державну допомогу.

Є.Бузек дав зрозуміти політикам у БіГ, що заради спільного майбутнього необхідно перейти до ключового діалогу та йти на компроміс. При цьому він як приклад привів ЄС, яка успішно існує, незважаючи на те, що об’єднує 27 країн, в яких розмовляють на 23 різних мовах.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=49101