9 листопада 2011

У Міністерстві закордонних справ Боснії і Герцеговини відбулися двосторонні консультації між міністерствами закордонних справ Боснії і Герцеговини та України

Заступник міністра з міжнародних юридичних та консульських питань Зоран Перкович очолив делегацію Міністерства закордонних справ Боснії і Герцеговини на двосторонніх консультаціях -між міністерствами закордонних справ БіГ та України, які відбулися 9 листопада 2011 року в МЗС БіГ. Делегацію МЗС України очолював заступник Генерального директора Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України Кирило Калита.

Темами для обговорення стали підготовка Угоди між Радою міністрів БіГ та Урядом України про умови взаємних поїздок громадян, обговорення досвіду БіГ у лібералізації візового режиму з країнами Європейського Союзу та консульський захист громадян Боснії і Герцеговини й України, якщо вони знаходяться на території тієї чи іншої держави відповідно. Було встановлено, що після початку дії Угоди, що передбачається 27 листопада 2011 року, буде скасовано візовий режим між двома державами для короткострокових поїздок терміном до 30 днів. Це має велике значення для бізнесменів та туристів. Робота, яка буде проведена для ефективного запровадження дії Угоди, має відповідати стандартам встановленим Шенгенською угодою.

Заступник міністра З.Перкович поділився досвідом Боснії і Герцеговини у питаннях лібералізації візового режиму з країнами ЄС та іншими заходами, які стосуються отримання візи БіГ у рамках регіональної співпраці та у випадку, якщо власник паспорту вже має діючу візу однієї з країн Шенгенського простору. Також присутні обмінялися важливими даними з питань консульського захисту громадян обох країн. Крім того, йшлося й про функціонування Почесних консульств БіГ в Україні та України у БіГ.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20152&pageIndex=1