24 листопада 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у сесії Ради Безпеки ООН присвяченій проблемам миру та безпеки і запобіганню конфліктам

23 листопада 2011 року у Нью-Йорку міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у сесії Ради Безпеки ООН на тему «Нові виклики міжнародному миру та безпеці, запобігання конфліктам», де головував міністр закордонних справ Португалії Паулу Порташ.

На сесії з доповідями виступили виконавчий директор Управління ООН з наркотиків і злочинності (UNODC) Юрій Федотов, верховний комісар ООН у справах біженців Антоніо Гутеррес та генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO) Маргарет Чен. Після них мали змогу виступати представники країн-членів Ради Безпеки.

С.Алкалай у своєму виступі, посилаючись на вже сказане, виділив кілька проблем, які можуть загрожувати миру та безпеці у світі: міжнародну організовану злочинність, кліматичні зміни, СНІД та інші хвороби. У зв’язку з цим він наголосив, що важливо підтримати роботу відповідних органів ООН та установ, серед яких UNODC, UNHCR, WHO, UNAIDS, ECOSOC, UNFPA та інші.

Крім того, він дав оцінку міжнародним та регіональним організаціям, які підтримують та доповнюють функції і діяльність національних урядів, що несуть основну відповідальність за визначення пріоритетів та стратегії у боротьбі з потенційними загрозами міжнародному миру та безпеці. Також, він сказав, що співпраця на міжнародному, регіональному та субрегіональному рівні є ключовою для адекватної відповіді на транскордонні виклики.

Наприкінці свого виступу С.Алкалай висловив тверду прихильність Боснії і Герцеговини сприяти розв’язанню проблем, про які йшлося у ході сесії.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20276&template_id=16&pageIndex=1