2 грудня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у Саміті міністрів країн-членів Міжнародної організації франкофонії (МOФ) у Парижі

1 та 2 грудня 2011 року на запрошення Генерального секретаря Міжнародної організації франкофонії (МОФ) Абду Діуфа міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у Саміті міністрів країн-членів МОФ, що відбувався у Парижі.

У своєму виступі С.Алкалай підкреслив важливе значення приєднання БіГ до франкомовної спільноти, що підтверджується її прагненням пропагувати захист миру, демократії та прав людини. Він висловив зацікавленість БіГ активно брати участь у всіх заходах, які проводитиме МОФ, і у такий спосіб сприяти просуванню основних цінностей та принципів Міжнародної організації франкофонії.

Приєднавшись до МОФ, стануть відкритими численні можливості для зміцнення політичної, економічної та культурної співпраці БіГ з країнами-членами та країнами, які мають статус спостерігачів. Говорячи про роль, яку МОФ може відіграти у вирішенні комплексних проблем у світі, С.Алкалай підкреслив її значення у Гаїті, Конго, Мадагаскарі та Гвінеї, додавши що МОФ через свої партнерські відносини з ООН та іншими організаціями відіграє важливу роль у міжнародних відносинах.

На Саміті міністрів, де головувала президент Швейцарської Конфедерації Мішлін Кальмі-Рей, взяли участь міністри закордонних справ та представники 75 країн-членів та країн, що мають статус спостерігачів у МОФ.

Наступний Саміт міністрів Міжнародної організації франкофонії відбудеться 12 – 14 жовтня 2012 року у Кіншасі, Демократична Республіка Конго.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20312&template_id=16&pageIndex=1