7 грудня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у 18 нараді міністрів ОБСЄ

6 та 7 грудня 2011 року у Вільнюсі (Литовська Республіка) відбулася 18 нарада міністрів Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ), в якій взяв участь міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай.

Темами наради, де були присутніми міністри закордонних справ з 56 країн-членів ОБСЄ та інші високопосадові особи, стали обговорення подальших кроків ОБСЄ у боротьбі з транснаціональними загрозами, запобігання та врегулювання конфліктів, актуальні події у світі та конструктивний діалог з партнерами ОБСЄ з Азії та Середземномор’я.

Президент Литовської Республіки Далі Грібаускайте у зверненні до учасників наради дійшла висновку, що необхідно продовжувати роботу з консолідації основних цілей ОБСЄ, що, у свою чергу, має важливе значення для забезпечення прав людини та основних принципів демократії, які знаходять свій шлях у національній політиці та практиці країн-членів ОБСЄ.

С.Алкалай заявив, що БіГ поважає всі зобов’язання перед ОБСЄ, як всеохоплюючої регіональної організації, що забезпечує унікальну платформу для обміну думками та політичного діалогу про безпеку в європейському регіоні.
Міністр закордонних справ БіГ зазначив, що попередній досвід у запобіганні та вирішенні конфліктів довів, що всі заходи мають бути у центрі уваги діяльності ОБСЄ, та наголосив на тому, що Боснія і Герцеговина, беручи до уваги недавній досвід, готова активно брати участь у запобіганні конфліктам у регіоні.

Говорячи про регіональну співпрацю С.Алкалай сказав, що конструктивна та ініціативні роль БіГ у регіоні Західних Балкан була визнана її сусідами, і висловив сподівання, що в інших регіонах будуть брати приклад з його країни для подальшої розбудови та налагодження відносин.

У позаробочий час від наради С.Алкалай мав зустрічі з міністрами закордонних справ Австрії, Болгарії, Кіпру, Литви, Швеції, а також із спеціальним представником ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дунею Міятович та спеціальним представником з боротьби з торгівлею людьми Марією-Грація Джаммарінаро.

Нарада міністрів у Вільнюсі відбувалася наприкінці однорічного литовського головування в ОБСЄ, а протягом 2012 року в ОБСЄ головуватиме Ірландія.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20325&template_id=16&pageIndex=1