7 грудня 2011

Заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася з помічником Генерального секретаря НАТО з питань сучасних викликів безпеки Габором Іклоді

7 грудня 2011 року заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася у Штаб-квартирі НАТО у Брюселі з помічником Генерального секретаря НАТО з питань сучасних викликів безпеки Габором Іклоді.

А.Трішич-Бабич проінформувала співрозмовника про актуальну політико-економічну ситуацію у БіГ. Далі вона розповідала про міжнародну діяльність країни, від політичної та дипломатичної у Раді Безпеки ООН і до військової місії ISAF в Афганістані. Незважаючи на те, що Боснія і Герцеговина є стабільною країною, вона все одно має багато серйозних політичних, економічних та фінансових проблем.

Г.Іклоді сказав, що недавній брифінг прокурорів БіГ, присвячений тероризму, викликав зацікавленість у НАТО, а були й такі країни, які запропонували конкретну співпрацю Прокуратурі Боснії і Герцеговини. Всі члени НАТО хочуть, щоб у країні швидше вирішилися внутрішні проблеми, не тільки через інтеграційні процеси, але й для розвитку інвестиційного клімату та економіки. НАТО готова допомогти БіГ у підготовці кадрів, створенні потенціалу та технічної бази, у першу чергу забезпечити обладнанням. Висловлено було двосторонню зацікавленість у реалізації проектів, які стосуються боротьби з тероризмом та кіберзлочинністю. Щодо майбутнього регіону, яке є невідомим з точки зору кінцевого результату інтеграційних процесів, Г.Іклоді окремо наголосив, що країни Західних Балкан мають діяти таким чином, аби сприяти вирішенню питань у інтересах широкого кола, які будуть визнані як активні суб’єкти у вирішенні глобальних проблем.

Заступник міністра закордонних справ та помічник Генерального секретаря НАТО з питань сучасних викликів безпеки також обговорили і кризу в Європі та майбутнє НАТО.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20335&template_id=16&pageIndex=1