9 грудня 2011

Заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася з помічником Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Колінд Грабар-Кітарович

8 грудня 2011 року заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася у Штаб-квартирі НАТО у Брюсселі з помічником Генерального секретаря НАТО з питань громадської дипломатії Колінд Грабар-Кітарович.

А.Трішич-Бабич розповіла про діяльність координаційної групи НАТО при Раді міністрів БіГ, яку вона очолює, у світлі громадської дипломатії та інформування населення про хід інтеграційних процесів в НАТО. Особливу увагу вона приділила виконанню взятих зобов’язань з Індивідуального партнерського плану дій, що високо цінується з боку НАТО. Також вона висловила необхідність у кращій координації та обміні інформацією між суб’єктами, які беруть участь в інформативній кампанії про НАТО по всій країні.

К.Грабар-Кітарович подякувала за візит та використала можливість обговорити досвід Республіки Хорватії у процесі вступу до НАТО, який може бути корисним для БіГ. Важливо усім у країні пояснити, що членство у НАТО означає безпеку, ріст інвестицій та зайнятість. Крім того, через недавні події, розповідь про НАТО у всьому регіоні потрібно повернути в майбутнє та подолати помилки й забобони. Сьогодні важливо правильно представити НАТО, пояснити, як НАТО пристосовується до нових викликів безпеки, говорити про операцію в Афганістані тощо. «Потрібно розуміти, що безпека, яку ми маємо, є результатом великих людських зусиль,» - каже К.Грабар-Кітарович.

Було прийнято рішення про активізацію контактів та обмін інформацією, аби уникнути дублювання та досягти прозорості. Наприкінці розмови, заступник міністра закордонних справ БіГ запросила помічника Генерального секретаря відвідати Боснію і Герцеговину.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20342&template_id=16&pageIndex=1