12 грудня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай взяв участь у роботі І\/ Міжнародного форуму Альянсу цивілізацій ООН у Досі

З 11 по 13 грудня 2011 року у Досі (Катар) відбувся І\/ Міжнародний форум цивілізацій ООН (AoC), в якому взяв участь міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай.

Офіційно форум, від імені приймаючої сторони, відкрив заступник прем’єра Абдула бен Хамад Аль-Тані. Після нього до учасників заходу мали честь звернутися Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Верховний представник ООН в Альянсі цивілізацій та колишній Президент Республіки Португалії Хорхе Сампайо, Президент Республіки Австрії Хайнц Фішер, Президент Союзною Республіки Німеччини Крістіан Вульф та інші високопосадові особи. Крім Пленарного засідання, у рамках якого пройшов Саміт глав двадцятки держав-членів AoC та міністрів закордонних справ, на цьому зібранні працювали і спеціальні тематичні секції та круглі столи.

12 грудня 2011 року С.Алкалай мав честь виступити перед шановним зібранням у рамках спеціального засідання на тему „Трансформація конфліктів: Погляд у минуле заради кращого майбутнього – Роль викладання історії“.

Вказуючи на те, що певні історичні події часто трактуються абсолютно по-різному, міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини зазначив, що вони мають бути однаковими, якщо базуються на наукових джерелах та історичних фактах. С.Алкалай дійшов висновку, що для створення толерантного підходу до методології вивчення історії, було б корисно створити єдиний підхід у тлумаченні історичних подій, а також висловив думку, що у шкільних підручниках потрібно менше уваги приділяти війнам, а більше – культурі, освіті та спільній спадщині.

Посилаючись на вивчення історії у регіоні Західних Балкан С.Алкалай сказав, що однією з основних проблем тут є сильна присутність стереотипів та забобонів по відношенню до представників інших етнічних груп, а також той факт, що національні історіографії та підручники часто висвітлюють дуже суперечливі питання. У зв’язку з цим він наголосив на тому, що Боснії і Герцеговині, незважаючи на існуючі проблеми, вдалося зберегти свій багатоетнічний характер та підтримати відкритий діалог з усіх важливих питань заради миру у країні.

У ході роботи І\/ Міжнародного форуму Альянсу цивілізацій ООН міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини провів зустрічі з Верховним представником ООН в Альянсі цивілізацій Хорхе Сампайо, а також міністрами закордонних справ та головами делегацій Австралії, Австрії, Азербайджану, Індонезії, Люксембургу, Палестини та Сербії.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20353&template_id=16&pageIndex=1