23 грудня 2011

Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай відвідав з офіційним візитом Канаду

З офіційним візитом, на запрошення міністра закордонних справ Канади Джона Берда, міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини Свен Алкалай відвідав Канаду.

С.Алкалай під час візиту зустрівся з міністром оборони Канади Пітером Маккеєм, заступником міністра з питань громадянства та імміграції Канади Нілом Ієтсом (Neil Yeates) та міністром закордонних справ Джоном Бердом. Крім того, він провів зустрічі з Надзвичайними та Повноваженими Послами Албанії, Хорватії, Македонії, Сербії, Туреччини, Главою Представництва ЄС у Канаді та представниками діаспори БіГ у цій країні.

С.Алкалай ознайомив міністра оборони Канади П.Маккея з нинішньою ситуацією у БіГ та всьому регіоні. У ході зустрічі співрозмовники схвально оцінили прогрес Боснії і Герцеговини у контексті її приєднання до євроатлантичних інституцій, а особливою увагою була відзначена участь Збройних Сил БіГ у місії ISAF в Афганістані.

Після обговорення ситуації у Боснії і Герцеговині та стану євроатлантичної інтеграції С.Алкалай та заступник міністра з питань громадянства та імміграції Канади Н.Ієтс обговорили можливість лібералізації візового режиму між країнами. У зв’язку з цим, Н.Ієтс високо оцінив процедуру видачі біометричних паспортів у БіГ та повідомив про наміри Канади видавати візи для багаторазового в’їзду терміном на 10 років для країн, які задовольнятимуть високі стандарти безпеки.

Також С. Алкалай провів зустріч з представниками діаспори БіГ, серед яких були підприємці, соціальні працівники, художники, члени KUD „Đerdan“ (фольклорний колектив «Намисто») та іншими громадянами походженням із БіГ. Міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини ознайомив присутніх із політичною та економічною ситуацією у країні, після чого відповідав на запитання, які цікавили емігрантів з БіГ. Також йшлося і про можливості економічної, культурної та парламентської співпраці між БіГ та Канадою, про прогрес, якого досягла БіГ на шляху до євроатлантичної інтеграції та про вирішення соціальних питань та питань подвійного громадянства.

С.Алкалай і Надзвичайний та Повноважений Посол БіГ у Канаді Біляна Гутич-Бєліца провели спільну зустріч з Послами Албанії, Хорватії, Македонії, Сербії, Туреччини та Главою Представництва ЄС у Канаді, де обмінялися думками щодо ситуації у регіоні. С.Алкалай привітав плідну співпрацю та регулярні зустрічі послів цих країн в Отаві та пропозицію щодо об’єднання торгово-промислових палат даного регіону на спільній платформі, які зможуть разом виступати у Північно-Американських торгово-промислових палатах та компаніях, а перед усім канадськими. Було наголошено також на тому, що членство в ЄС та НАТО разом з регіональною співпрацею займають головне місце у зовнішній політиці Боснії та Герцеговини.

Протягом зустрічі Свена Алкалая та міністра закордонних справ Канади Джона Берда, після обміну інформацією про актуальну політичну й економічну ситуацію у БіГ та Канаді, йшлося про можливість введення безвізового режиму. У зв’язку з цим Д.Берд заявив, що він розпочне розмову у відповідних канадських інституціях щодо можливості видачі віз для громадян БіГ терміном на 5 років.

Крім того, йшлося і про регулювання відносин між двома країнами, у тому числі у галузі соціального страхування. Було прийнято пропозицію С.Алкалая: розпочати переговори про підписання Угоди про уникнення подвійного оподаткування.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=20397&template_id=16&pageIndex=1