26 вересня 2012

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь у роботі 67 засідання Генеральної Асамблеї ООН

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія перебував з офіційним візитом у Нью-Йорку, де взяв участь у роботі 67 засідання Генеральної Асамблеї ООН.

З.Лагумджія взяв участь у відкритті загальних дебатів на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, на початку якого виступили Президент Бразилії Ділма Руссефф і Президент США Барак Обама.

У перший день роботи засідання З.Лагумджія взяв участь у численних нарадах, конференціях і дискусіях на високому рівні. Крім того, він був одним з головних ораторів у дискусії на тему «Запобігання сексуальним і гендерним злочинам під час конфліктів та забезпечення правосуддя для тих, хто залишився живим» («Preventing sexual and gender based crimes in conflict and securing justice for survivors»), на якому головував міністр закордонних справ Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Вільям Хейг.

З.Лагумджія мав змогу провести двосторонні переговори з В.Хейгом, під час яких ознайомив співрозмовника з останніми політичними подіями у своїй країні. Він ще раз підкреслив те, що БіГ має сильну підтримку з боку Сполученого Королівства на своєму шляху до євроатлантичної інтеграції.

Також міністр закордонних справ БіГ З.Лагумджія зустрівся і з Генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, з яким обговорив поточну ситуацію «Сейдич - Фінці», заявивши, що процес політичних консультацій і конституційних реформ у БіГ буде продовжено після місцевих виборів.

Протягом першого дня роботи Генеральної Асамблеї ООН З.Лагумджія провів двосторонні переговори із заступником прем’єр-міністра і міністром закордонних справ Словаччини Мирославом Лайчаком, міністром закордонних справ Австрії Міхаелем Шпінделеггером, міністром закордонних справ Чехії Карелом Шварценбергом, міністром закордонних і європейських справ Хорватії Весною Пусич, міністром закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і міністром закордонних справ Норвегії Еспеном Бартом Ейдом.

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ БіГ З.Лагумджія зустрівся з Головою 67 засідання Генеральної Асамблеї ООН Вуком Єремичем, з яким обмінявся думками щодо діяльності в ООН та подій у регіоні.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/top_news/?id=22204