27 вересня 2012

Діяльність заступника Голови Ради міністрів і міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини доктора Златка Лагумджії наступного дня на засіданні Генеральної Асамблеї ООН

26 вересня 2012 року заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини д. З.Лагумджія перебував другий день з робочим візитом у Нью-Йорку, де продовжив брати участь у роботі 67 засідання Генеральної Асамблеї ООН. Цього дня він також був присутнім на численних конференціях, тематичних дискусіях і провів ряд двосторонніх зустрічей.

З.Лагумджія взяв участь у засіданні високого рівня, на якому Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун представив глобальну ініціативу «Cпочатку освіта» («Education First»).

Крім того, міністр закордонних справ БіГ взяв участь у засіданні Ради Безпеки ООН, де обговорювалася ситуація в Сирії.

Також, З.Лагумджія зустрівся з державним секретарем США Гілларі Клінтон. Співрозмовники мали змогу обговорити ситуацію у БіГ. У ході обговорення була відзначена підтримка США надана БіГ як єдиній інтегрованій державі на її пришвидшеному шляху до євроатлантичної інтеграції.

З.Лагумджія взяв участь у засіданні Контактної групи по БіГ Організації Ісламського Співробітництва (ОІС). У своєму виступі він сказав, що Боснія і Герцеговина, незважаючи на складну політичну ситуацію, яка сповільнює процес проведення реформ, продовжує надавати перевагу у зовнішній політиці євроатлантичній інтеграції та регіональній співпраці. Особливу увагу міністр закордонних справ БіГ звернув на можливості інвестування у БіГ і закликав представників країн, що входять до складу ОІС проявити більший інтерес до розвитку економічної співпраці з БіГ. Користуючись нагодою, З.Лагумджія зустрівся з Генеральним секретарем ОІС Екмеледіном Ісаноглу, з яким в цілому обговорили діяльність ОІС.

Також, З.Лагумджія зустрівся з міністрами закордонних справ країн, які у найближчі два роки будуть головувати у ЄС (Кіпр, Ірландія, Литва та Греція), та з міністром закордонних справ Сербії, Пакистану й Іраку.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/top_news/default.aspx?id=22228&template_id=16&pageIndex=1