11 жовтня 2012

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія зустрівся з директором Департаменту з питань покращення інвестиційного клімату (Investment Climate Department) Світового банку П’єром Гусленом

11 жовтня 2012 року заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія зустрівся з директором Департаменту з питань покращення інвестиційного клімату (Investment Climate Department) Світового банку П’єром Гусленом.

П.Гуслен ознайомив З.Лагумджію із діяльністю Департаменту, який він очолює, у БіГ та підкреслив важливість і необхідність проведення регуляторної реформи на всіх рівнях влади у країні. Крім того, на його думку, необхідно спростити адміністративні процедури й удосконалити правову базу, що регулює правовідносини у БіГ.

Він сказав, що проведення саме цих реформ сприятиме поліпшенню бізнес-середовища, зміцненню конкурентоспроможності країни, залученню інвестицій за рахунок зниження навантаження на підприємців, скороченню тіньової економіки і пом’якшенню негативних економічних тенденцій.

З.Лагумджія висловив подяку за підтримку, яку Світовий банк і власне Департамент з питань покращення інвестиційного клімату надають Боснії і Герцеговині, та погодився з тим, що країна потребує проведення масштабних реформ.

Наголошуючи на важливості прямих іноземних інвестицій у розвитку економіки БіГ, З.Лагумджія розповів П.Гуслену про діяльність Міністерства закордонних справ БіГ, яка проводиться для їхнього залучення. Він сказав, що економічна дипломатія – це один з пріоритетних напрямків роботи МЗС БіГ, а також пообіцяв надавати підтримку подальшій діяльності Світового банку і Департаменту з питань покращення інвестиційного клімату.

У ході бесіди співрозмовники підкреслили важливість партнерства між державним і приватним секторами, особливо це стосується великих проектів. Наприклад, будівництва доріг і об’єктів енергетики, які потребують залучення масштабних інвестицій.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=22315&template_id=16&pageIndex=1