19 жовтня 2012

Заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася з генеральним директором Генерального директорату з питань розширення Європейської комісії Стефано Саніно

У Брюсселі 18 жовтня 2012 року заступник міністра закордонних справ Боснії і Герцеговини Анна Трішич-Бабич зустрілася з генеральним директором Генерального директорату з питань розширення Європейської комісії Стефано Саніно.

А.Трішич-Бабич ознайомила співрозмовника з найновішими подіями у БіГ: результатами нещодавніх місцевих виборів, наголосивши при цьому на високий процент виборців, які взяли у них участь. Також, вона оптимістично висловилася щодо формування парламентської більшості на державному і федеральному рівнях, після чого депутати знову повернуться до виконання зобов’язань із Дорожньої карти.

С.Саніно подякував А.Трішич-Бабич за інформацію про останні події у БіГ та зауважив, що Європейська комісія розчарована тим, що втрачено позитивний момент після червневого діалогу, проведеного на високому рівні, і динаміку розвитку відносин між політичним партіями у БіГ. Єврокомісія хоче, аби цей процес знову зрушився з «мертвої точки» і депутати почали виконувати взяті зобов’язання. За його словами, депутатам необхідно дійти до внутрішньої згоди про те, як створити координаційний механізм та виконати умови Дорожньої карти - 2012. Крім того, він додав, що Європейська комісія приклала багато зусиль для того, щоб продовжити терміни їхнього виконання у кілька разів і більше цього не буде. У зв’язку з цим С.Саніно нагадав, що країни ЄС критикували Єврокомісію через її поблажливість. Саме тому зараз варто прикласти максимум зусиль політикам БіГ у виконанні зобов’язань, викладених у Дорожній карті, для продовження процесу розширення.

Також, С.Саніно прокоментував вступ Хорватії до ЄС. Він нагадав, що варто обом сторонам продемонструвати готовність до вирішення існуючих проблем між БіГ і Хорватією, закликавши БіГ зайняти активну позицію і виявити гнучкість у вирішенні питань між ними.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/saopstenja/default.aspx?id=22387&template_id=16&pageIndex=1