30 жовтня 2012

Гілларі Клінтон і Кетрін Ештон прибули до Сараєва

Після зустрічі з членами Президії БіГ Державний секретар США Гілларі Клінтон і Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон висловили спільну позицію щодо питань євроатлантичної інтеграції країни у майбутньому.

«Домовленості Дейтонської угоди треба поважати і дотримуватися їх, а за майбутнє БіГ найбільшу відповідальність несуть її посадові особи,» - зауважила Г.Клінтон.

Г.Клінтон висловила сподівання, що місцеві лідери досягнуть компромісу і приведуть країну в ЄС і НАТО. Вона сказала, що за минулі два роки (відколи вона була востаннє у БіГ) країна досягла значного прогресу, і що США і ЄС не сумніваються у тому, що БіГ вступить до ЄС. Державний секретар США відзначила, що політикам БіГ важко досягти компромісу, але це необхідно і, безумовно, його буде досягнуто. Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон підтвердила, що не сумнівається у європейському майбутньому БіГ, і що вона завжди може розраховувати на підтримку Європи.

К.Ештон зауважила, що політичні лідери у БіГ повинні вжити заходів, аби пришвидшити вступ країни в ЄС, як того хоче більшість громадян. Вона вірить, що громадяни чекають вирішення економічних питань, питань, які стосуються верховенства права і створення нових робочих місць. Крім того, вона порадила членам Президії БіГ об’єднатися і спільними зусиллями намагатися досягти прогресу на шляху інтеграції в ЄС. Високий представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики пообіцяла, що сприятиме подальшому вступові країни до ЄС, але, при цьому, виконання умов «Дорожньої карти» і далі залишається для них важливим.

Голова Президії БіГ Бакір Ізетбегович подякував США і ЄС за надану підтримку. Він констатував, що США і ЄС приклали величезні зусилля для підтримки миру в країні, і що саме це підтверджує їхнє добре ставлення до БіГ. Також, він відзначив, що нинішній застій у проведенні реформ незабаром має бути подолано.

Сьогодні у Сараєві Г.Клінтон і К.Ештон зустрілися з Головою Ради міністрів БіГ Вєкославом Бевандою, а також з Високим представником у БіГ Валентино Інцко, спеціальним представником ЄС у БіГ Пітером Соренсоном, командиром Штабу НАТО в Сараєві генералом Вальтером Лордом і командиром сил EUFOR Робертом Брігером.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=73136