15 листопада 2012

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь в Енергетичному та економічному саміті Атлантичної Ради у Стамбулі

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь в Енергетичному та економічному саміті Атлантичної Ради «Нові можливості у динамічному регіоні», який відбувся з 15 по 16 листопада 2012 року у Стамбулі.

У саміті взяли участь урядовці та економічні лідери з Європи, Азії і США, які на пленарних сесіях і двосторонніх зустрічах обговорили ділові можливості, перспективи розвитку енергетики й політичні проблеми.

У перший день З.Лагумджія виступив з доповіддю «Увага до Південно-Східної Європи: Тривалий мир і процвітання».

Під час виступу він зазначив, що БіГ твердо налаштована стати членом ЄС і НАТО, тому, на його думку, саме розвиток регіональної співпраці та економіки зможе забезпечити тривалий мир і процвітання регіону. У зв’язку з цим З.Лагумджія сказав, що не тільки євроатлантичні інтеграції й розвиток регіональної співпраці є зовнішньополітичним завданнями для країни, але й засоби, які забезпечують економічні. соціальні і інституційні трансформації у суспільстві для збереження тривалих стабільності і розвитку.

Говорячи про значення регіональної співпраці З.Лагумджія згадав про важливі чотири аспекти: регіональну торгівлю (CEFTA), інфраструктурну співпрацю (Панєвропейський коридор 5), енергетичну співпрацю і співпрацю у межах Адріатично-Іонічного макрорегіону.

Також міністр закордонних справ БіГ зустрівся із заступником помічника Державного секретаря США Філіпом Рікером, якого ознайомив з найновішими подіями у країні. Коментуючи недавній візит до Боснії і Герцеговини Державного секретаря США Г.Клінтон, З.Лагумджія зауважив, що БіГ багато ще має зробити на шляху до євроінтеграції, але для неї дуже важлива підтримка США.

З.Лагумджія розповів співрозмовникові про деталі угоди між СДП і СНСД, про процес реконструкції Ради міністрів БіГ та про призначення нових міністрів, а також про заплановану на наступний тиждень зустріч шести лідерів, що має відбутися у місті Мостар.

Організатором саміту є Атлантична Рада. Це впливова безпартійна, неурядова організація з Вашингтону, що займається презентацією трансатлантичної співпраці і міжнародної безпеки.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/top_news/default.aspx?id=22611&template_id=16&pageIndex=1