19 листопада 2012

У Брюсселі заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь у міністерській нараді з питань Адріатично-Іонічного регіону

19 листопада 2012 року у Брюсселі заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь у міністерській нараді з питань Адріатично-Іонічного регіону, куди був запрошений Європейським Комісаром у справах регіональної політики Йоганнесом Ганом.

Основним завданням проведення наради було створення європейської макро регіональної стратегії розвитку країн Адріатично-Іонічного регіону за зразком Балтійських чи Дунайських держав. Серед присутніх були представники Албанії, БіГ, Чорногорії, Хорватії, Греції, Італії, Сербії і Словенії.

Після вступного слова Й.Гана виступали міністри закордонних справ. Під час своїх виступів вони, переважно, відповідали на питання, отримані разом із запрошенням, а наприкінці зустрічі відбулося спільне обговорення почутого.

З.Лагумджія ще раз підкреслив, що регіональна співпраця займає одне з найважливіших місць у зовнішній політиці БіГ, оскільки з нею пов’язані й інші пріоритетні завдання зовнішньої політики, перед усім це стосується євроатлантичної інтеграції. Крім того, він підтримав ідею створення європейської макро регіональної стратегії розвитку країн, що входять до Адріатично-Іонічного регіону.

Також, він відзначив, що створення нової європейської макро регіональної стратегії розвитку повністю співпадає з економічними й політичними планами країн Адріатично-Іонічного регіону, які ще не стали членами ЄС (серед яких і БіГ), але впевнено туди прямують. З.Лагумджія підкреслив, що для Боснії і Герецеговині створення макро регіональної стратегії розвитку відіграє важливу роль у активізації співпраці з сусідами та як стратегічна позиція, що чітко вписується у її плани вступити до ЄС.

Міністр закордонних справ БіГ заявив, що ця стратегія сприятиме зміцненню традиційних зв’язків у регіоні та зможе показати потенціал країн Західних Балкан, і довести те, що вони також можуть бути рівноправними партнерами держав ЄС. Також він зауважив, що БіГ пишається тим, що перша (після прийняття Декларації в Анконі) конференція щодо створення Адріатично-Іонічної макро регіональної стратегії розвитку відбулася у БіГ.

З.Лагумджія висловився на підтримку запропонованої Морської стратегії, щодо розвитку адріатично-іонічного морського басейну. Крім того, він виступив на підтримку ідеї запросити приєнатися до Адріатично-Іонічної макро регіональної стратегії розвитку Кіпр, Мальту і Македонію.

З.Лагумджія провів двосторонні зустрічі з міністрами закордонних справ Італії Джуліо Терзі, Сербії Іваном Мркічем та Словенії Карлом Ерявеком.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/top_news/default.aspx?id=22638&template_id=16&pageIndex=1