6 грудня 2012

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь у роботі 19 засідання Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ)

Заступник Голови Ради міністрів і міністр закордонних справ Боснії і Герцеговини доктор Златко Лагумджія взяв участь у роботі 19 засідання Ради міністрів Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), яке відбулося 6 і 7 грудня 2012 року у Дубліні (Ірландія).

У засіданні Ради міністрів (центрального органу ОБСЄ для прийняття рішень і управління), яке відбулося наприкінці річного головування Ірландії цією організацією, взяли участь міністри закордонних справ з 57 країн світу членів ОБСЄ, представники ООН, Ради Європи, НАТО, а також інших міжнародних організацій та інституцій.

З.Лагумджія виступив перед учасниками цього засідання. У своїй промові наголосив на тому, що ОБСЄ і далі відіграє важливу роль у Боснії і Герцеговині. Крім того, він високо оцінив попередню діяльність та проведену роботу Місії ОБСЄ у БіГ.

З.Лагумджія сказав, що Боснія і Герцеговина надає великого значення розвитку регіональної співпраці, яка (особливо з сусідніми країнами) є одним з важливих елементів зовнішньої політики БіГ.

Щодо реалізації рішення вироку Європейського суду з прав людини у випадку «Сейдич - Фінці» З.Лагумджія сказав, що недавно було досягнуто значного прогресу у вирішенні цього питання, і що діалог між політичними партіями у БіГ продовжується. Він висловив сподівання, що незабаром це питання буде вирішено.

Під час свого виступу міністр закордонних справ БіГ зазначив, що його країна продовжує успішно боротися проти торгівлі людьми та тероризму.

Під час свого візиту до Ірландії З.Лагумджія провів окремі зустрічі із заступником прем’єр-міністра і міністром закордонних справ, зовнішньої торгівлі та європейських справ Королівства Бельгії Дідьє Рейндерсом, міністром закордонних справ Королівства Норвегії Еспеном Бартом Ейдом, міністром у справах Європи Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії Девідом Лідінгтоном і міністром закордонних справ Королівства Таїланд Сурапонгом Товічакчакулом.

Крім того, З.Лагумджія зустрівся і з міністром закордонних та європейських справ Республіки Хорватії Весною Пусіч і міністром закордонних справ Республіки Сербії Іваном Мркічем.

http://www.mfa.ba/aktuelnosti/top_news/default.aspx?id=22823&template_id=16&pageIndex=1