19 грудня 2012

Підписано двосторонню угоду між БіГ та ЄС

Сьогодні у Брюсселі міністр зовнішньої торгівлі і економічних відносин БіГ Мірко Шарович та європейський комісар з торгівлі Карел де Гюхт підписали двосторонню угоду між БіГ та ЄС про вступ Боснії і Герцеговини до Світової організації торгівлі.

М.Шарович відзначає важливість цієї угоди у рамках процесу вступу. Він сподівається, що решта роботи буде закінчена до міністерської конференції на Балі, запланованої на кінець 2013 року. Саме тоді Секретаріат СОТ може прийняти рішення про визнання БіГ своїм повноправним членом.

М.Шарович нагадав, що нещодавно ЄС прийняла рішення підписати двосторонню угоду з БіГ від імені всіх 27 членів.

За словами М.Шаровича, БіГ протягом 2012 року досягла значного прогресу, що підтверджується численними двосторонніми угодами підписаними з іншими державами (остання з Індією), тому залишилося небагато зробити, аби у 2013 році стати повноправним членом СОТ.

Ця двостороння угода дає можливість знизити тарифи при торгівлі товарами і відкрити ринок послуг після вступу у СОТ, що у майбутньому буде додатково прописано у Протоколі вступу БіГ у СОТ.

Підписання цієї угоди є одним з найважливіших кроків на шляху до закінчення всього процесу. Про це повідомляють у Міністерстві зовнішньої торгівлі і економічних відносин БіГ.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=76774