30 серпня 2013

Офіційний візит Ерміни Салкічевич-Діздаревич

З 28 по 30 серпня 2013 року в Україні з офіційним візитом перебувала Ерміна Салкічевич-Діздаревич, заступник Міністра зовнішньої торгівлі та економічних відносин БіГ. Вона прибула в якості керівника групи експертів БіГ з питань підписання Угоди між Кабінетом міністрів України та Радою міністрів БіГ про взаємну допомогу в митних справах.

Під час свого візиту до Києва Е.Салкічевич-Діздаревич провела зустріч з першим заступником міністра доходів і зборів України Степаном Дериволковим та групою експертів. До її складу ввійшли Дороховський О.М., директор Департаменту митної справи; Семененко О.Ю, заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва – начальник управління митного співробітництва; Ренжина В.В., начальник відділу адміністративної допомоги Управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Департаменту митної справи; Руденко Ю.В., головний державний інспектор відділу забезпечення єдиної політики щодо застосування правових актів з податкових та митних питань управління законопроектної та роз’яснювальної роботи Департаменту правової роботи; Левченко А.Л, головний державний інспектор відділу двостороннього митного співробітництва Департаменту міжнародних зв’язків.

Ця зустріч є заключним етапом у переговорах експертів двох країн, що були розпочаті 12.10.2012 року у Сараєві під час ІІ засідання Спільного комітету з питань економічної співпраці між двома країнами.

Заступник Міністра зовнішньої торгівлі та економічних відносин БіГ висловила сподівання і готовність Боснії і Герцеговини до поглиблення співпраці не тільки через підписання даної Угоди, але й закінчення розпочатих переговорів між іншими міністерствами у Боснії і Герцеговині та відповідними установами в Україні.

Під час свого візиту до України Е.Салкічевич-Діздаревич зустрілася і з Валерієм Пятницьким, Урядовим уповноваженим з питань європейської інтеграції України, заступником голови Спільної парламентсько-урядової комісії з інтеграції України до СОТ та співголовою спільного комітету з питань економічної співпраці між Україною та БіГ. Співрозмовники обговорили досягнутий прогрес у переговорах щодо вступу Боснії і Герцеговини до Світової організації торгівлі та про роль України у цьому процесі, маючи на увазі те, що Україна є однією з небагатьох країн, з ким ще не завершені переговори. Заступник Міністра зовнішньої торгівлі та економічних відносин БіГ підкреслила готовність Боснії і Герцеговини продовжити конструктивний діалог у переговорах щодо свого членства у СОТ, але це не означає «готовність будь-якою ціною». Також високопосадовці обговорили підготовку до ІІІ засідання Спільного комітету з питань економічної співпраці між двома країнами, проведення якого заплановане на найближчий час.

У рамках свого робочого візиту до України Е.Салкічевич-Діздаревич відвідала і Міністерство закордонних справ України, у якості Президента Міжнародної комісії з питань захисту річки Дунай (ICPDR) у 2013 році. Вона провела робочу зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом, паном Миколою Меленевським, який очолював цю організацію у 2011 році.
Враховуючи те, що триває робота Міжнародної дослідницької експедиції на річці Дунай (Joint Danube Syrvey 3 – JDS3), вони обмінялися думками про результати роботи та підготовку України в очікуванні дослідницьких кораблів й інших оперативних новин, пов’язаних з ICPDR.

Крім того, Е.Салкічевич-Діздаревич і М.Меленевський разом відвідали неурядову організацію „Blue Rivers Environmental Consulting“, де зустрілися з її президентом Оленою Марушевською. До складу цієї організації входять експерти з різних галузей. Вона є одним з важливих партнерів ICPDR, які вносять свій вагомий внесок у її функціонування через реалізацію різноманітних проектів.