23 вересня 2013

БіГ виконала зобов’язання Дорожньої карти

БіГ виконала всі зобов’язання Дорожньої карти для лібералізації візового режиму. Також вона прийняла так звані зобов’язання „пост візового“ моніторингового періоду, включаючи надання регулярних звітів Єврокомісії у Брюсселі. До цих висновків дійшла робоча група з питань контролю виконання рішення про безвізовий режим для громадян БіГ в ЄС.

Група спостерігачів у Сараєві офіційно підтвердила, що виконано останні зобов’язання, поставлені перед БіГ, включаючи створення системи електронного обміну даними між поліцією і органами прокуратури БіГ, а також запобігання у 22 прикордонних переправах незаконному перетинові кордону між БіГ і Чорногорією. Про це повідомили у Міністерстві безпеки БіГ.

На зустрічі говорили і про так званий механізм тимчасового призупинення візового режиму з третіми країнами, які мають стати частиною візового режиму ЄС.

Було відзначено, що цей механізм не застосовується ні до якої країни чи регіону окремо, і що він використовуватиметься тільки як „останній засіб“ у надзвичайних ситуаціях, спричинених зловживанням безвізовим режимом.

http://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=96458